עמוד ראשי ראשי משוב ותמיכה למה מירק? במה היא יכולה לעזור לי ואיך אני מתחיל?

למה מירק? במה היא יכולה לעזור לי ואיך אני מתחיל?

פורום להבעת משוב, רעיונות, המלצות וטיפים על האתר וגם לקבלת תמיכה ממשתמשי הפורום וצוות האתר.

פורסם: 19 אוגוסט 2012, 11:57
תמונה

אנחנו פה בשביל לעזור לכם שלב שלב כדי שתבינו איך להשתמש בתוכנה, אם יש לכם שאלות אתם מוזמנים לפתוח נושא בפורום מירק סקריפטינג.

מה זה מירק ובמה היא יכולה לעזור לי?
מירק (IRC או Managed Internet Relay Chat) היא תוכנת הצ'אט הכי פופולרית כיום בעולם ובעלת 150 מליון משתמשים.
משלבים אותה באתרים רבים, בתוכנות (לדוגמה תוכנות torrent) והיא עוזרת למצוא אנשים עם נושא משותף.
בתוכנה ישנם שרתים רבים שאפשר להתחבר אליהם, הנפוץ ביותר בישראל הוא quakenet.
למה בעצם אתם צריכים אותה? תלוי בנושא שאתם צריכים: משחקים, לימודים, חדשות, קהילות, הורדות וכו'.
ממליץ בחום על התוכנה, אני משתמש בה כבר מעל 8 שנים והיא עזרה לי הרבה מאוד.

איך מתחילים?
נתחיל בהורדת התוכנה, יש לכם אפשרות להוריד את התוכנה מהאתר הראשי http://www.mirc.com
אבל לאחרונה בגירסה החדשה יש בעיה עם השפה עברית, לכן רצוי להוריד את הגירסה התקינה 6.35.
אפשרי להוריד אותה מהאתר הראשי או שתלחצו על הקישור הבא: mIRC 6.35.
תורידו את התוכנה ותתקינו אותה, התקנה נוחה ומהירה מאוד.
אני רק מציין התוכנה היא לא באמת ל- 30 יום ניסיון, לאחר ה-30 יום אתם עדיין יכולים להשתמש בה כמו כל בן אדם אחר.
(1) אחרי ההתקנה תפתחו את התוכנה ותלחצו Continue - דוגמה בתמונה.
(2) לאחר מכן יקפוץ לכם חלון שבו אתם צריכים למלא פרטים, תבחרו את השם\כינוי שאתם רוצים - דוגמה בתמונה.
* אם החלון לא קפץ לחצו ALT + O.
Full Name - שם המלא שלכם, לא חייבים אפשר רק שם\כינוי.
Email Address - הדואר האלקטרוני שלכם, גם כן לא חייבים אמיתי, אפשר גם nick@nick.
Nickname - כינוי.
Alternative - כינוי משני, במקרה והראשון תפוס.

(3) אחרי שסיימתם לכו ללשונית Identd וכתבו שוב את הכינוי שלכם, דוגמה בתמונה.
(4) לאחר מכן לכו ללשונית Option ותבדקו שהאפשרויות מסומנות כמו בתמונה.
(5) לחצו OK, עכשיו כדי להתחבר לשרת ה- quakenet לחצו על השורה למטה ותעתיקו את השורה הבאה כמו בתמונה.
/server irc.quakenet.org 6667

תלחצו ENTER וזה יתחבר לכם לשרת quakenet.
(6) כדי שתוכלו לראות אנשים עליכם להיכנס לערוצים, בשרת הנוכחי נכון לרגע זה יש 45685 ערוצים וכדי להתחבר לערוץ לחצו ALT + J במקלדת ושם אתם מקלידים את שם הערוץ שאתם רוצים להיכנס אליו, למשל הערוץ שלנו נקרא #mircs (דוגמה בתמונה) - בערוץ אתם יכולים לקבל תמיכה.
כיום הערוץ הכי גדול לישראלים בשרת ה- quakenet הוא #vgames.
אתם מוזמנים להתעדכן ברשימת ערוצים בפורום פרסום ערוצים.
(7) כדי להתחבר אוטומטי לערוצים שבחרתם לחצו על ALT + O ובחרו Options בלשונית שבצד שמאל ולאחר מכן Perform - דוגמה בתמונה.
לאחר מכן יפתח לכם חלון, תלחצו על Add ותחפשו את השרת Quakenet ברשימה ותעשו OK (במקרה והוא לא מופיע לכו לסעיף למטה), ואז כתבו בתיבה את הערוצים שאתם רוצים להתחבר, ככה לדוגמה:
/join #mirc

סימו לב שהכל מסומן כמו בתמונה, לאחר מכן תעשו OK ותתחברו למירק מחדש ותראו שזה עובד.

* במקרה והוא לא מופיע לכו לשורה שבה כתבתם מקודם את פקודת ההתחברות לשרת quakenet ותכתבו בה הפעם:
/server add -network QuakeNet -auto irc.quakenet.org

לאחר מכן תעשו מחדש את 7.

ברוכים הבאים למירק, התוכנה תעזור לכם כמו שהיא עוזרת להרבה מאוד אנשים.

חזור אל משוב ותמיכה